Komenda Powiatowa

Szkolenie z zakresu Ratownicwa Technicznego przeprowadzone w dniach od 08.06 do 14.06.2015

W dniu 14.06.2015 r. zakończyło się trwające od 08.06.2015 r. „Szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie wieczorowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Mlęcin, OSP Janów, OSP Żaków, OSP Jędrzejów Nowy, OSP Mińsk Mazowiecki, OSP Stojadła, OSP Borki, OSP Lubomin, OSP Zamienie i OSP Łaziska.

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Systemem Szkolenia Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonym w dniu 11 maja 2006 r. przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

– funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim

– funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicieli firm: „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach oraz firmie „LASKOWSKI F.P.H.U.” w Mińsku Mazowieckim, którzy na terenie swoich firmy bezpłatnie udostępnił do celów szkoleniowych utwardzony plac i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służyli pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 26 druhów.

Print Friendly, PDF & Email