Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 06.07.2015 r. do 12.07.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 06.07.2015 r. do 12.07.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 40 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

 CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 8 lipca 2015 r. na drodze krajowej nr 2 w okolicach miejscowości Piotrowina (gmina Kałuszyn) samochód osobowy marki Opel zjechał z jezdni na pobocze i wywrócił się na dach w wyniku czego poszkodowana została osoba kierująca pojazdem. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił będący przed strażą Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podczas działań ratowniczych na drodze krajowej nr 2 utworzył się zator drogowy w którym doszło do kolejnego zdarzenia. Na stojący w korku pojazd najechał z dużą prędkością inny samochód osobowy w wyniku czego poszkodowane zostały kolejne dwie osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i przekazali je Zespołom Ratownictwa Medyczne. Dalsze działania polegały na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających 5 godzin brały udział: 2 pojazdy i 12 ratowników PSP oraz 3 pojazdy i 16 ratowników OSP.
  • W dniu 9 lipca 2015 r. na drodze krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Zamienie samochód osobowy marki Fiat zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W winku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba (kierujący pojazdem). Działania straży pożarnych poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających niespełna godzinę brały udział 3 pojazdy i 8 ratowników PSP oraz 1 Pojazd i 5 ratowników OSP.

Ponadto w ostatnim tygodniu strażacy z powiatu mińskiego 14 razy podejmowali działania związane z usuwaniem połamanych drzew ze szlaków komunikacyjnych, zabudowań mieszkalnych i gospodarczych.

 Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 780 zdarzeń, w tym:

  • 456 pożarów;
  • 280 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 44 alarmy fałszywe.

Do pobrania:
Informacja tygodniowa 13.07.2015

Print Friendly, PDF & Email