Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 27.07.2015 r. do 02.08.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 27.07.2015 r. do 02.08.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 31 lipca 2015 r. w miejscowości Józefin (gm. Halinów) miał miejsce pożar drewnianej stodoły pokrytej eternitem. W chwili dojazdu pierwszych jednostek straży pożarem objęty był cały budynek oraz sąsiadujące z nim drzewa i trawa. Zagrożone były sąsiednie zabudowania mieszkalne i gospodarcze oraz las. Działania strażaków polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru na zagrożone obiekty. Po dojeździe kolejnych jednostek przystąpiono do działań gaśniczych oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych stodoły w celu dogaszeniu wszystkich zarzewi ognia. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa stodoła wraz z wyposażeniem. Strażakom udało się uratować sąsiednie zabudowania oraz pobliski las.    W działaniach gaśniczych trwających prawie dwie i pół godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP oraz 5 pojazdów i 21 ratowników OSP.
  • W dniu 1 sierpnia 2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Sulejówek doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych – dwóch Opli Astra oraz Fiata Brava. W chwili dojazdu zastępów straży na miejsce zdarzenia jeden z pojazdów znajdował się w rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób z czego 5 znajdowało się poza pojazdami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej z osób poszkodowanych z pojazdu i przekazaniu jej będącym na miejscu Zespołom Ratownictwa Medycznego oraz usunięciu z jedni skutków zdarzenia. W działaniach trwających ponad trzy i pół godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 9 ratowników OSP, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja..

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 930 zdarzeń, w tym:

  • 487 pożarów;
  • 391 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 52 alarmów fałszywych.

Do pobrania:
Informacja tygodniowa 03.08.2015

Print Friendly, PDF & Email