Komenda Powiatowa

Zakończenie szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla OSP 09.08.2015 r.

W dniu 09.08.2015 r. zakończyło się trwające od 03.08.2015 r. „Szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie wieczorowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Rządza, OSP Cyganka, OSP Górki, OSP Jeruzal, OSP Kałuszyn, OSP Lubomin, OSP Mrozy, OSP Unisław, OSP Pustelnik, OSP Sulejówek, OSP Żaków i OSP Brzóze.


Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Systemem Szkolenia Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonym w dniu 11 maja 2006 r. przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

– funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim

– funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicieli firm: „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach oraz „Skupu i Sprzedaży Złomu S.C.” na ul. Wesołej w Mińsku Mazowieckim, którzy na terenie swoich firmy bezpłatnie udostępnił do celów szkoleniowych utwardzony plac i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służyli pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 34 druhów.

Print Friendly, PDF & Email