Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 10.08.2015 r. do 16.08.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 10.08.2015 r. do 17.08.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 57 zdarzeń, w tym 36 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 10 sierpnia 2015 r. w miejscowości Choszczówka Stojecka ul. Warszawska (gm. Dębe Wielkie) do przydrożnego rowu zjechał samochód ciężarowy marki Volvo wewnątrz którego znajdował się mężczyzna. Działania straży polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej z kabiny (brak czynności życiowych) i przystąpieniu do Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanego u którego lekarz stwierdził zgon. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 15 sierpnia 2015 r. przy ul. Stankowizna w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar drewnianego, parterowego budynku – dawny budynek szkoły (pustostan). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszeniu pożaru z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń w celu wykluczenia możliwości przebywania w nich osób poszkodowanych oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych spalonych elementów konstrukcyjnych budynku. W działaniach gaśniczych trwających prawie 5 godzin brały udział 3 pojazdy i 9 ratowników PSP, 4 pojazdy i 20 ratowników OSP oraz 1 pojazd i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej Barczącej.
  • W dniu 12 sierpnia 2015 r. na akwenie po żwirowni pomiędzy miejscowościami Lipiny i Płomieniec (gm. Mrozy) doszło do zaginięcia 42 letniego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej w tym Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z Sokołowa Podlaskiego. Do czasu przyjazdu Specjalistycznej Grupy działania strażaków polegały na przeszukiwaniu brzegu akwenu, prowadzeniu działań na akwenie przy użyciu sań lodowych i specjalistycznych ubrań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej strażacy dokonali przeszukania dna akwenu, gdzie znaleziono poszukiwanego mężczyznę. Następnie ewakuowano go na brzeg i przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego u którego lekarz stwierdził zgon. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 9 ratowników PSP, 2 pojazdy i 11 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Ponadto w w/w okresie straże pożarne z terenu powiatu mińskiego 27 razy prowadziły działania związane z gaszeniem pożarów traw, nieużytków rolnych oraz lasów.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1048 zdarzeń, w tym:

  • 559 pożarów;
  • 433 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 56 alarmów fałszywych.

 

Do pobrania:
– Informacja tygodniowa 17.08.2015i

Print Friendly, PDF & Email