Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 24.08.2015 r. do 30.08.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 24.08.2015 r. do 30.08.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 62 zdarzenia, w tym 34 pożary, 23 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 24.08.2015 r. w miejscowości Grabina (gm. Mińsk Mazowiecki) w wyniku zawadzenia naczepą samochodu ciężarowego, doszło do zwarcia przewodów linii energetycznej, w skutek czego doszło do pożaru rżyska. Po przybyciu na miejsce strażaków, ze względu na silny wiatr, pożarem objęte były dwa budynki oraz trawa na posesji. Działania straży polegały na ugaszeniu powstałego pożaru oraz na niedopuszczeniu rozprzestrzenienia się pożaru na inne budynki znajdujące się w pobliżu. W wyniku pożaru spaleniu uległ niezamieszkały budynek mieszkalny oraz na warsztat. W działaniach trwających ponad dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP oraz 4 pojazdy i 21 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.
  • W dniu 27.08.2015 r. w miejscowości Stojadła (gm. Mińsk Mazowiecki) na terenie zakładu produkcyjnego, doszło do pożaru skrzynki elektrycznej. Pożar został ugaszony przez pracowników firmy przed przybyciem straży. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na monitorowaniu temperatury pod elewacją budynku przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach udział brały 2 pojazdy PSP i 7 ratowników oraz 1 pojazd OSP i ratowników oraz Pogotowie Energetyczne.
  • W dniu 29.08.2015 r. na drodze wojewódzkiej 802 w miejscowości Siennica (gm. Siennica), kierujący pojazdem osobowym marki Toyota Avensis, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych osób z miejsca wypadku, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz na przekazaniu poszkodowanych przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział 2 samochody PSP i 7 ratowników oraz 1 pojazd i 5 ratowników OSP, ZRM oraz Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1212 zdarzeń, w tym:

  • 668 pożarów;
  • 479 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 65 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email