Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 21.09.2015 r. do 27.09.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 21.09.2015 r. do 27.09.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 4 pożary, 23 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 22.09.2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Nowa Pogorzel doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki FIAT z samochodem dostawczym marki PEUGEOT. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca pojazdem marki FIAT, którą Zespół Ratownictwa Medycznego odwiózł do szpitala na obserwację. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających dwie i pół godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 21.09.2015 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sulejówek doszło do zderzenia dwóch samochodów: samochodu dostawczego marki CITROEN oraz samochodu ciężarowego marki DAF. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby z pojazdu CITROEN, które zostały ewakuowane z pojazdu i przewiezione do szpitala przez będące na miejscu przed strażakami Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy i pół godziny brało udział 7 pojazdów i 26 ratowników PSP, 3 pojazdy i 13 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Podczas prowadzenia działań ruch na drodze krajowej nr 2 był całkowicie wstrzymany.
  • W dniu 25.09.2015 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Stary Konik doszło do zderzenia motocykla marki YAMAHA z samochodem osobowym marki VOLVO. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu, a kierujący samochodem osobowym został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, likwidacji wycieku paliwa z motocykla oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. . W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 3 pojazdy i 15 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Podczas prowadzenia działań ruch na drodze krajowej nr 2 był całkowicie wstrzymany.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1327 zdarzeń, w tym:

  • 701 pożarów;
  • 552 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 74 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email