Komenda Powiatowa

ĆWICZENIA JEDNOSTEK OSP z GMINY LATOWICZ

   W dniu 1 października 2015 r. strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Latowicz oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, wzięli udział w zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Latowiczu, gminnych ćwiczeniach Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, które odbyły się na terenie Domu Pomocy Społecznej „POD Klonami” w Transborze oraz zabudowań gospodarczych w miejscowości Chyżyny. Tematem ćwiczenia było: prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na obiektach użyteczności publicznej oraz zabudowaniach gospodarczych.

Pierwszy epizod dotyczył przeprowadzenia ewakuacji budynku DPS „POD KLONAMI” ze względu na pożar jaki wystąpił w jednym z pomieszczeń. W wyniku pożaru poszkodowana jest jedna osoba która pozostaje w budynku objętym pożarem.

Drugim epizodem był pożar dużego kompleksu zabudowań gospodarczych w miejscowości Chyżyny.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej, rozpoznanie obszaru, doskonalenie praktycznych umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w tym ewakuacji osób poszkodowanych z budynków objętym pożarem, budowanie punktów czerpania wody z naturalnych cieków wodnych oraz optymalizacja wykorzystania parametrów sprzętu pożarniczego.

W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „POD KLONAMI”, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, członkowie ZOG ZOSP RP w Latowiczu oraz następujące jednostki: OSP Latowicz, OSP Redzyńskie, OSP Dębe Małe, OSP Chyżyny, OSP Wielgolas, OSP Waliska i OSP Wężyczyn. Wnioski i uwagi, które nasunęły się po ćwiczeniach, z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Print Friendly, PDF & Email