Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 28.09.2015 r. do 04.10.2015 r.

W dniach od 28.09.2015 r. do 04.10.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 13 pożarów i 14 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 28.09.2015 r. na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Rządza doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford z samochodem ciężarowym Volvo. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący samochodem ciężarowym, któremu została udzielona pomoc medyczna przez będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, oraz kierujący samochodem osobowym, u którego lekarz stwierdził zgon. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie ciężarowym oraz osłonięciu parawanem zwłok leżących na jezdni. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję i Prokuraturę strażacy usunęli z jezdni skutki zdarzenia W działaniach ratowniczych trwających prawie osiem godzin brały udział 4 pojazdy i 9 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, 2 karetki Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz Prokuratura.
  • W dniu 1.10.2015 r. w miejscowości Siodło (gm. Siennica) miał miejsce pożar 80 bel słomy składowanych na polu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu pięciu prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Dzięki szybkiej akcji strażaków właścicielowi udało się uratować 15 bel pozostała część uległa całkowitemu spaleniu. W działaniach gaśniczych trwających ponad 4 godziny brały udział 2 pojazdy i 5 ratowników PSP oraz 8 pojazdów i 35 ratowników OSP.
  • W dniu 3.10.2015 r. na drodze powiatowej w miejscowości Rudnik samochód osobowy marki Mercedes z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i przewrócił się na dach. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby jadące pojazdem, którym pomocy medycznej udzieli będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego a następnie przetransportował poszkodowanych do szpitala. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję postawiono pojazd na koła i usunięto z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie pięć godzin brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 8 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 3.10.2015 r. na terenie osiedla mieszkaniowego przy ul. Cichej w Mińsku Mazowieckim trzyletnie dziecko zostało zakleszczone pomiędzy słupkiem ogrodzeniowym a automatyczną bramą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu dziecka poprzez wycięcie przy użyciu narzędzi hydraulicznych słupka ogrodzeniowego a następnie przekazaniu poszkodowanego będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu odwiózł poszkodowanego do szpitala w Warszawie. W działaniach ratowniczych trwających niespełna pół godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP oraz Pogotowie Ratunkowe.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1354 zdarzeń, w tym:

  • 714 pożarów;
  • 566 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 74 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email