Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.10.2015 r. do 11.10.2015 r.

W dniach od 05.10.2015 r. do 11.10.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 17 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 10.10.2015 r. przy ul. Ogrodowej w Kałuszynie miał miejsce pożar kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. W skutek pożaru część mieszkalna uległa dużemu zadymieniu. Przed przybyciem na miejsce strażaków mieszkańcy budynku opuścili go o własnych siłach Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych oraz przebadaniu domowników na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wynik badania okazał się pozytywny w związku z czym wezwano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał osoby poszkodowane (ojca i trójkę dzieci) do szpitala. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna półtorej godziny brały udział 2 pojazdy i 8 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP oraz Pogotowie Ratunkowe.
  • W dniu 10.10.2015 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Latowicz doszło do dachowania samochodu osobowego marki Renault. W wyniku wypadku poszkodowany został kierujący tym pojazdem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, usunięciu z jezdni skutków zdarzenia oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1384 zdarzenia, w tym:

  • 731 pożarów;
  • 577 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 76 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email