Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 14.12.2015 r. do 20.12.2015 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 14.12.2015 r. do 20.12.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 22 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 14.12.2015 r. w miejscowości Dębe Wielkie na drodze krajowej nr 2 doszło do kolizji pięciu pojazdów, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba, która była uwięziona w pojeździe marki Opel. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu specjalistycznego sprzętu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W czasie prowadzenia działań ratowniczych przez służby ratownicze ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających trzy godziny brały udział: 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, ZRM i Policja.
  • W dniu 15.12.2015 r. w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar budynku mieszkalnego drewnianego (pustostanu). W momencie dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był cały budynek. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, przeszukaniu wnętrza budynku w celu wykluczenia możliwości przebywania w nim ludzi oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.                      W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających godzinę brały udział: 2 pojazdy i 7 ratowników PSP oraz 1 pojazd i 3 ratowników OSP.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1579 zdarzeń, w tym:

  • 800 pożarów;
  • 691 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 88 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email