Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 21.12.2015 r. do 27.12.2015 r.

W dniach od 21.12.2015 r. do 27.12.2015 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 23 zdarzenia, w tym 5 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 23.12.2015 r. w miejscowości Dębe Wielkie doszło do zderzenia dwóch samochodów, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym a następnie przekazaniu ich Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał ich na hospitalizację. Ponadto odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zakręcono zawór na butli z gazem LPG w jednym z samochodów oraz ograniczono wyciek płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, ZRM i Policja.
  • W dniu 25.12.2015 r. w miejscowości Chobot, gmina Halinów miał miejsce pożar budynku letniskowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem budynku w celu wykluczenia możliwości przebywania w nim ludzi, ewakuacji mienia oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo poddasze wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad trzy godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP oraz 3 pojazdy i 16 ratowników OSP.
  • W dniu 25.12.2015 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Dębe Wielkie na stacji kolejowej leży pod pociągiem mężczyzna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego spod wagonu oraz przekazaniu go będącemu na miejscu pogotowiu ratunkowemu. Ponadto przygotowano i zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brały udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, ZRM, LPR i Policja.

Od początku roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1602 zdarzenia, w tym:

  • 805 pożarów;
  • 707 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 90 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email