Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 18.01.2016 r. do 24.01.2016 r.

W dniach od 18.01.2016 r. do 24.01.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 10 zdarzeń, w tym 3 pożary, 6 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 18.01.2016 r. w mieszkaniu budynku wielorodzinnego na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim doszło do podtrucia czadem trzy osobowej rodziny w tym dwuletniego dziecka. Działania zaalarmowanych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób w miejsce bezpieczne, wykonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla w mieszkaniu jak i w wydychanym powietrzu domowników, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania. Jak się okazało śmiertelny tlenek węgla wydostawał się z piecyka gazowego służącego do podgrzewania wody. W wyniku zdarzenia cała rodzina została przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających niespełna pół godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP oraz pogotowie ratunkowe. Apelujemy o instalowanie w pomieszczeniach gdzie znajdują się piece oraz kominki czujników tlenku węgla, które będą nas ostrzegać o śmiertelnym niebezpieczeństwie.
  • W dniu 24.01.2016 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Kolonia Stanisławów samochód ciężarowy z naczepą wypadł z drogi, uszkadzając przystanek a następnie taranując ogrodzenie wjechał na prywatną posesję i zatrzymał się przed budynkiem mieszkalnym. Na szczęśnie nikt w tym zdarzeniu nie został ranny. Działania strażaków przybyłych na miejsce ograniczyły się tylko do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. W działaniach brały udział 2 pojazdy i 10 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP oraz policja.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 59 zdarzeń, w tym:

  • 27 pożarów;
  • 26 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 6 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email