Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 29.02.2016 r. do 06.03.2016 r.

W dniach od 29.02.2016 r. do 06.03.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 14 zdarzeń, w tym 2 pożary, 11 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 02.03.2016 r. na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Kąty Goździejewskie Pierwsze (gm. Dębe Wielkie), samochód osobowy marki Ford Escort zderzył się z samochodem ciężarowym marki Star (cysterna przewożąca olej opałowy). W wyniku zderzenia w samochodzie osobowym uwięziona została kobieta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykonaniu do niej dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie jej ewakuacji z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników OSP, policja i Pogotowie Ratunkowe.
  • W dniu 05.03.2016 na drodze gminnej w okolicach miejscowości Budy Łękawickie (gm. Siennica), samochód osobowy marki Skoda Fabia uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia w samochodzie uwieziony został kierowca. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do uwięzionego kierowcy, a następnie jego ewakuacji z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety ze względu na doznane obrażenia lekarz stwierdził zgon. W działaniach ratowniczych brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, policja i Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 154 zdarzenia, w tym:

  • 56 pożarów;
  • 78 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 20 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email