Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 07.03.2016 r. do 13.03.2016 r.

W dniach od 07.03.2016 r. do 13.03.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 10 zdarzeń, w tym 4 pożary, 5 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 07.03.2016 r. na ul. Elizy Orzeszkowej w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford i Volkswagen w wyniku którego poszkodowanych zostało pięć osób w tym jedno dziecko. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ocenie stanu osób poszkodowanych, których przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Ze względu na obrażenia tylko jedna osoba (dziecko) została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających niespełna dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.
  • W dniu 12.03.2016 r. na obwodnicy miasta Mińsk Mazowiecki w okolicach miejscowości Antonina (gm. Jakubów), samochód osobowy marki Renault uderzył w barierę energochłonną. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba, której pomocy udzielił będący na miejscu przed strażakami Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków ograniczyły się tylko do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia z jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Służba Drogowa.
  • W dniu 12.03.2016 r. w miejscowości Chrośla (gm. Dębe Wielkie) miał miejsce pożar murowanego budynku gospodarczego pokrytego blachą, w którym znajdowała się kotłownia. W wyniku zdarzenia właściciel obiektu poparzył sobie dłoń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala i ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległ opał składowany w budynku oraz jego pozostałe wyposażenie. Strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiednie zabudowania. W działaniach gaśniczych trwających godzinę, brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 12 ratowników OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 164 zdarzenia, w tym:

  • 60 pożarów;
  • 83 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 21 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email