Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 11.04.2016 r. do 17.04.2016 r.

W dniach od 11.04.2016 r. do 17.04.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 12 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 11.04.2016 r. w Mińsku Mazowieckim na ul. Pięknej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi z samochodem ciężarowym marki Volvo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej samochodem osobowym i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji płynów silnikowych z jezdni. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę udział brały 3 pojazdy i 11 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 11.04.2016 r. w miejscowości Nart gm. Jakubów miał miejsce pożar budynku gospodarczego o powierzchni prawie 300 m2. Działania straży pożarnych polegały na ugaszeniu pożaru, wykonania niezbędnych prac rozbiórkowych elementów budynku i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach oraz składowana na poddaszu słoma. Uratowano pozostałą część obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie dwie godziny udział brał 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 5 pojazdów i 26 ratowników OSP.
  • W dniu 12.04.2016 r. przy ul. Szpitalnej w Mińsku Mazowieckim miał miejsce pożar mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji pięciu osób z zagrożonych mieszkań, ugaszeniu pożaru, oddymieniu klatki schodowej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru spaleniu uległa część pomieszczenia mieszkalnego wraz z wyposażeniem, w którym powstał pożar. Uratowano pozostałą część mieszkania. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad dwie godziny udział brały 4 pojazdy i 10 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne i Policja.
  • W dniu 15.04.2016 r. w miejscowości Ostrów Kania gm. Dębe Wielkie samochód osobowy marki Opel uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwie zostały uwięzione w pojeździe. Działania straży pożarnych polegały na wykonaniu przy użyciu specjalistycznego sprzętu dostępu do osób poszkodowanych, ich ewakuacji z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu na butli z gazem LPG oraz stabilizacji pojazdu. W działaniach ratowniczych trwających prawie godzinę udział brały 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 6 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Ponadto w rozpatrywanym okresie strażacy wyjeżdżali 7 razy do pożarów traw, nieużytków rolnych i poszycia leśnego, w wyniku których spaleniu uległa łącznie powierzchnia 1,11 ha.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 300 zdarzeń, w tym:

  • 142 pożary;
  • 128 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 30 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email