Komenda Powiatowa

Ćwiczenia w Zespole Szkół w Halinowie 26.04.2016 r.

W dniu 26.04.2016 r. na terenie Zespołu Szkół w Halinowie, zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu Gminy Halinów przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie zasad przeprowadzania ewakuacji osób z obiektów szkolnych, prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku pożaru.

W ćwiczeniach oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej, wzięły udział jednostki OSP Cisie, OSP Długa Kościelna i OSP Okuniew, które ze względu na lokalizację swoich strażnic znajdują się najbliżej Zespołu Szkół w Halinowie i w przypadku wystąpienia prawdziwego zdarzenia przybyły by na miejsce przed Państwową Strażą Pożarną. Podczas ćwiczeń osiągnięto następujące cele operacyjne:

  • zapoznanie z warunkami prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej w obiektach użyteczności publicznej,
  • zapoznanie z zagrożeniami jakie występują na terenie Zespołu Szkół,
  • doskonalenie współdziałania i wzajemnej asekuracji ratowników podczas pożarów wewnętrznych,
  • sprawdzenie czasów dojazdu do Zespołu Szkół dysponowanych sił i środków.

Po zakończeniu, kierownik ćwiczeń st. asp. Adam Kunka – Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mińsku Mazowieckim, wspólnie z rozjemcami i osobami decyzyjnymi z Zespołu Szkół w Halinowie, dokonał podsumowania na którym przedstawione zostały wszystkie wnioski i uwagi.

Print Friendly, PDF & Email