Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 25.04.2016 r. do 01.05.2016 r.

W dniach od 25.04.2016 r. do 01.05.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 24 zdarzenia, w tym 9 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIE

  • W dniu 26.04.2016 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Marysin (gm. Kałuszyn) samochód osobowy marki Audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca, któremu pomocy medycznej udzielił będący przed strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania pożarników ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz usunięcia z jezdni skutków wypadku. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 27.04.2016 r. w miejscowości Halinów na przejeździe kolejowym doszło do potrącenia rowerzysty przez przejeżdżający pociąg osobowy relacji Warszawa – Siedlce. Mężczyzna wjechał na tory omijając jedną z zamkniętych rogatek. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił będący na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie godzinę brały udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 01.05.2016 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Stanisławów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi z motocyklem marki Honda. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu i przekazaniu go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu zdecydował o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z czym strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko na niezagospodarowanej działce w odległości ok. 50 m od zdarzenia. Dalsze czynności polegały na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brał udział 1 pojazd i 4 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, Pogotowie ratunkowe, Policja i LPR.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 354 zdarzenia, w tym:

  • 165 pożarów;
  • 155 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 34 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email