Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 30.05.2016 r. do 05.06.2016 r.

W dniach od 30.05.2016 r. do 05.06.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 34 zdarzenia, w tym 13 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 30.05.2016 r. na ul Spacerowej w miejscowości Pustelnik (gm. Stanisławów) samochód dostawczy marki Iveco zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący poszkodowany został kierujący pojazdem, który nie mógł się z niego wydostać. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie ewakuacji z pojazdu i przekazaniu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 15 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W dniu 31.05.2016 r. w miejscowości Nowy Starogród (gm. Siennica) ze względu na silny powiewy wiatru, przewróciło się drzewo na budynek mieszkalny. W wyniku zaistniałego zdarzenia uszkodzeniu uległ dach w/w budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu drzewa z budynku przy użyciu pilarki spalinowej oraz drabin przystawnych, a następnie przykryciu więźby dachowej budynku plandeką. W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników OSP.
  • W dniu 05.06.2016 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Nowy Konik doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych marki: VW Golf, Opel Vectra i VW Transporter. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które w momencie przybycia na miejsce strażaków znajdowały się poza pojazdami. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze początkowo był wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 479 zdarzeń, w tym:

  • 218 pożarów;
  • 220 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 41 alarmów fałszywych

Zdjęcia: OSP Starogród

Print Friendly, PDF & Email