Komenda Powiatowa

Zakończenie szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego OSP 24.07.2016 r.

W dniu 24.07.2016 r. zakończyło się trwające od 16.07.2016 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Czarna, OSP Gołębiówka, OSP Górki, OSP Jędrzejnik, OSP Długa Kościelna, OSP Grodzisk, OSP Kałuszyn i OSP Rządza.

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

  • funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim,
  • funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicieli firm: „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach oraz firmie „Skup i Sprzedaż Złomu S.C.” w Mińsku Mazowieckim, którzy na terenie swoich firm bezpłatnie udostępnił do celów szkoleniowych utwardzony plac i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służyli pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 19 druhów.

Print Friendly, PDF & Email