Komenda Powiatowa

Zakończenie szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego OSP 31.07.2016 r.

W dniu 31.07.2016 r. zakończyło się trwające od 25.07.2016 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Cyganka, OSP Czarna, OSP Guzew, OSP Dębe Wielkie, OSP Jędrzejnik, OSP Królewiec, OSP Łukówiec, OSP Oleksianka, OSP Stara Niedziałka i OSP Okuniew.

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

– funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim

– funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właściciela firmy „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach, który na terenie swojej firmy bezpłatnie udostępnił do celów szkoleniowych utwardzony plac i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służył pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 25 druhów.

Print Friendly, PDF & Email