Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 29.08.2016 r. do 04.09.2016 r.

W dniach od 29.08.2016 r. do 04.09.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 42 zdarzenia, w tym 19 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Wieczorem 29.08.2016 w miejscowości Olesin (gm. Dębe Wielkie) miał miejsce pożar w zakładzie produkcyjnym „Chema”. Po dotarciu na miejsce strażaków stwierdzono, że wszyscy pracownicy opuścili zakład o własnych siłach, a pożarem objęta jest paleta z pozostałościami poprodukcyjnymi oraz maszyna produkcyjna, które znajdują się wewnątrz hali. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych, monitorowaniu powietrza pod kątem gazów niebezpiecznych oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. W wyniku pożaru spaleniu uległa paleta z odpadami poprodukcyjnymi oraz maszyna produkcyjna. Strażakom udało się uratować pozostałą część obiektu. W działaniach gaśniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP oraz dwa pojazdy i 12 ratowników OSP.
  • We wczesnych godzinach porannych dnia 30.08.2016 r. w Sulejówku przy ul. Wyzwolenia miał miejsce pożar dachu nieużytkowanego murowanego budynku mieszkalnego pokrytego blachą – pustostanu. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń w celu wykluczenia możliwości przebywania w nich osób poszkodowanych (nikogo nie znaleziono), przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych w celu dotarcia do zarzewi ognia oraz ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa konstrukcja dachu wraz z pokryciem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających ponad dwie godziny, brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 4 pojazdy i 21 ratowników OSP oraz Policja.
  • We wczesnych godzinach porannych dnia 31.08.2016 w miejscowości Wielgolas Brzeziński (gm. Halinów) miał miejsce pożar kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Mieszkańcy opuścili budynek o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce służb ratowniczych. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu przy użyciu specjalnych mierników czy w budynku nie ma niebezpiecznych gazów popożarowych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach gaśniczych trwających ponad godzinę brały udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 3 pojazdy i 15 ratowników OSP oraz Policja.
  • W dniu 04.09.2016 r. na drodze wojewódzkiej 802 w miejscowości Huta Mińska (gm. Mińsk Mazowiecki) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca, wydobyciu wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowanej z pojazdu oraz usunięciu z jedni skutków zdarzenia. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

 Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1118 zdarzeń, w tym:

  • 347 pożarów;
  • 688 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 83 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email