Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 19.09.2016 r. do 25.09.2016 r.

W dniach od 19.09.2016 r. do 25.09.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 21.09.2016 r. na ul. Wspólnej w Sulejówku, doszło do pożaru dwóch budynków gospodarczych o konstrukcji drewnianej krytych blachą, w których przechowywano opał (drewno i węgiel) a także dwóch budynków garażowych, murowanego krytego blachą, w którym zgromadzone były urządzenia warsztatowe i garażu stalowego, w którym zaparkowany był samochód osobowy. W chwili przybycia na miejsce strażaków, pożar był w pełni rozwinięty i obejmował cztery budynki. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia prowadzeniu działań gaśniczych, obronie sąsiadujących budynków mieszkalnych oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcji dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia. W wyniku pożaru spaleniu uległy 4 budynki wraz z wyposażeniem w tym jeden samochód osobowy. Strażakom udało się uratować pobliskie zabudowania. W działaniach gaśniczych trwających ponad cztery godziny brały udział 2 pojazdy i 5 ratowników PSP, 8 pojazdów i 31 ratowników OSP.
  • We wczesnych godzinach porannych dnia 17.09.2016 r. w miejscowości Zglechów (gm. Siennica) miał miejsce pożar kotłowni drewnianego budynku mieszkalnego pokrytego eternitem. W wyniku pożaru poszkodowany został właściciel obiektu, który został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych budynku oraz po ugaszeniu pożaru oddymieniu i przewietrzeniu całego obiektu. W wyniku pożaru spaleniu uległa kotłownia wraz z wyposażeniem oraz poddasze budynku. W działaniach gaśniczych trwających prawie trzy godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 4 pojazdy i 22 ratowników OSP oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1200 zdarzeń, w tym:

  • 374 pożary;
  • 735 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 91 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email