Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 26.09.2016 r. do 02.10.2016 r.

W dniach od 26.09.2016 r. do 02.10.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 33 zdarzenia, w tym 12 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 26.09.2016 r. w godzinach porannych, strażacy zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia na ul. Sportowej w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu zastali Zespół Ratownictwa Medycznego udzielający pomocy medycznej dziewczynce, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku na rowerze wbiła sobie rączkę od hamulca ręcznego w udo. Działania strażków polegały na odcięciu kierownika roweru przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po zakończeniu tych czynności dziewczynka została zabrana do szpitala w Warszawie. W działaniach ratowniczych trwających ponad pół godziny brał udział 1 pojazd i 6 ratowników PSP, a także Pogotowie Ratunkowe.
  • W dniu 28.09.2016 r. na drodze krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Grębiszew doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Iveco z samochodem osobowym marki Opel. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Jedna z osób poszkodowanych opuściła pojazd o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do kierowcy samochodu osobowego, udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz jego wydobyciu z pojazdu i przekazaniu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Obie osoby poszkodowana zostały zabrane do szpitala w Mińsku Mazowieckim. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 2 pojazdy i 10 ratowników OSP, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1233 zdarzenia, w tym:

  • 386 pożarów;
  • 751 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 96 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email