Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 03.10.2016 r. do 09.10.2016 r.

W dniach od 03.10.2016 r. do 09.10.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 43 zdarzenia, w tym 5 pożarów, 35 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 03.10.2016 r. na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Ładzyń doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych marki Volvo i Scania. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali obaj kierujący pojazdami. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że kierowca pojazdu marki Scania opuścił go o własnych siłach, natomiast kierujący pojazdem marki Volvo jest w nim uwięziony. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych, jej ewakuacji z pojazdu w bezpieczne miejsce, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował je do szpitala. Dalsze czynności polegały na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających pięć godzin brały udział 3 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja.
  • W godzinach porannych dnia 09.10.2016 r. na ul. Warszawskiej w Dębem Wielkim samochód osobowy marki BMW jadący DK2 zjechał drogi krajowej na drogę lokalną i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia poszkodowane została dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania strażków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował je do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja
Print Friendly, PDF & Email