Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 05.12.2016 r. do 11.12.2016 r.

W dniach od 05.12.2016 r. do 11.12.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 14 miejscowych zagrożeń.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 10.12.2016 r. w miejscowości Strzebula (gm. Jakubów) miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego pokrytego blachą. Po przyjeździe na miejsce strażaków, budynek był w całości objęty ogniem. Dwie osoby zamieszkujące obiekt opuściły go o własnych siłach, lecz w wyniku dużej temperatury doznały oparzeń ciał, jedna w 16 % druga w 1 %. Pomocy osobom poszkodowanym udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, który przyjechał na miejsce razem ze strażakami. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia prowadzeniu działań gaśniczych oraz ograniczeniu rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiadujące zabudowania gospodarcze (oborę, stodołę i budynek gospodarczy). Po opanowaniu pożaru przystąpiono do wykonywania niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych obiektu w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ budynek mieszkalny. Uratowano sąsiednie zabudowania. Osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitala. W działaniach gaśniczych trwających niespełna cztery godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 5 pojazdów i 35 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne, policja i pogotowie ratunkowe.
  • We wczesnych godzinach porannych w dniu 11.12.2016 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Nowy Konik samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby podróżujące autem. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnych samochód stał na kołach, a miejscu zdarzenia znajdowały się trzy zespoły pogotowia ratunkowego i udzielały pomocy trzem osobom poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czwartej osoby poszkodowanej. Po przebadaniu wszystkie cztery osoby zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. W działania ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 pojazdy i 12 ratowników PSP (w tym jeden zastęp z PSP Otwock), 1 pojazd i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1487 zdarzeń, w tym:

  • 439 pożarów;
  • 930 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 118 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email