Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 12.12.2016 r. do 18.12.2016 r.

W dniach od 12.12.2016 r. do 18.12.2016 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 32 zdarzenia, w tym 2 pożary, 25 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 14.12.2016 r. do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie, że w Sulejówku kobieta wpadła do studni. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży poszkodowana leżała już obok studni – została z niej wydobyta przez rodzinę przed przyjazdem strażaków. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce wraz razem ze strażakami. Niestety po długotrwałej próbie przywrócenia krążenia lekarz stwierdził zgon. W działaniach trwających ponad godzinę udział brał 1 pojazd i 6 ratowników PSP, 1 pojazd i 4 ratowników OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  • W dniu 17.12.2016 r. w miejscowości Leontyna (gm. Jakubów) miał miejsce pożar garażu i kotłowni parterowego budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu dwutorowych działań gaśniczych skierowanych na kotłownię oraz samochód osobowy. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych, strażacy ewakuowali z budynku jedną osobę, u której występowało podejrzenie przytruci tlenkiem węgla, na zewnątrz budynku i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu jej przez zadysponowany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, stwierdzono, że nie wymaga ona hospitalizacji. Dalsze działania polegały na wykonaniu prac rozbiórkowych elementów budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia, ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu i przewietrzeniu budynku. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem oraz garaż z samochodem osobowym marki Fiat. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad trzy godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 5 pojazdów i 24 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W godzinach porannych w dniu 18.12.2016 r. na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Michałów doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób (w tym dwoje dzieci). W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnych na miejscu zdarzenia znajdowały się trzy zespoły pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przebadaniu pięć osób zostało zabranych przez pogotowie do szpitala. W działania ratowniczych trwających prawie pięć godzin brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 3 pojazdy i 15 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. W czasie trwania działań strażacy interweniowali jeszcze przy trzech innych zdarzeniach drogowych, które miały miejsce w okolicy ze względu na oblodzoną jezdnię. Poszkodowana w nich została jedna osoba.

Od początku 2016 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1520 zdarzeń, w tym:

  • 441 pożarów;
  • 956 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 123 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email