Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 20.02.2017 r. do 26.02.2017 r.

W dniach od 20.02.2017 r. do 26.02.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 46 zdarzeń, w tym 4 pożary, 38 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W nocy 20.02.2017 r. w miejscowości Cisówka (gm. Stanisławów), miał miejsce pożar murowanego budynku pokrytego blachą w którym mieści się sklep spożywczy. Pożar został zauważony po godz. 2. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zadysponowaniu na miejsce pogotowia energetycznego w celu odłączenia energii elektrycznej, prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesną ewakuacją mienia z budynku. Po opanowaniu pożaru, przystąpiono do wykonywania niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa część konstrukcji dachu, część wyposażenie sklepu wraz z towarem. Uratowano pozostałą cześć obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 3 godziny brał udział 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 2 pojazdy i 11 ratowników OSP, pogotowie energetyczne i policja.
  • W dniu 23.02.2017 r. przy ul. Pokoju w Mrozach, podczas wykonywania prac remontowych samochodu osobowego przez właściciela w garażu doszło do przygniecenia przez samochód mężczyzny. Przed przybyciem na miejsce strażaków osoba poszkodowana została wydobyta spod pojazdu przez policję wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego, następnie służby przystąpiły do resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego. Działania strażaków polegały na wsparciu służb przy udzielaniu pierwszej pomocy. Niestety po ponad 30 minutowej reanimacji lekarz stwierdził zgon. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brały udział 3 pojazdy i 7 ratowników z PSP, 1 pojazd i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 22 razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z wypompowywaniem wody z zalanych budynków i posesji oraz 5 razy do usuwania powalonych przez silny wiatr drzew.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 172 zdarzenia, w tym:

  • 39 pożarów;
  • 116 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 17 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email