Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 27.02.2017 r. 05.03.2017 r.

W dniach od 27.02.2017 r. do 05.03.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 46 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 34 miejscowe zagrożenia 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 01.03.2017 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Stary Konik doszło do zderzenia czterech pojazdów:  Toyota Avensis, Audi A6, Nissan Almera i Star. Przed przybyciem na miejsce strażaków pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu z jezdni jego skutków. W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny brały udział 2 pojazdy i 7 ratowników PSP, 1pojazd i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • W nocy 02.03.2017 r. w miejscowości Jędrzejów Nowy (gm. Jakubów), miał miejsce pożar poddasza w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zadysponowaniu na miejsce pogotowia energetycznego w celu odłączenia energii elektrycznej, ewakuacji gaśniczych budynku jednej osoby, prowadzeniu działań gaśniczych, ewakuacji z budynku dwóch butli z gazem, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia  i ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa część konstrukcji dachu, strop w dwóch pomieszczeniach, podłogi oraz wyposażenie pomieszczeń. Uratowano pozostałą cześć obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 3 godziny brały udział 2 pojazdy i 6 ratowników PSP, 6 pojazdów i 33 ratowników OSP, pogotowie energetyczne, policja oraz Wójt Gminy Jakubów p. Hanna Wocial.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 11 razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z wypompowywaniem wody z zalanych budynków i posesji oraz 12 razy do usuwania powalonych przez silny wiatr drzew.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 218 zdarzeń, w tym:

  • 47 pożarów;
  • 150 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 21 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email