Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 17.07.2017 r. do 23.07.2017 r.

W dniach od 17.07.2017 r. do 23.07.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 4 pożary, 17 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 22.07.2017 r. w miejscowości Wola Rafałowska na drodze powiatowej nr 2231W doszło do zderzenia Skody Octavi, którą podróżował sam kierowca oraz Forda Cougara którym podróżowało 4 osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie ewakuacji poszkodowanych z rozbitych pojazdów, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym oraz na usunięciu z jedni rozlanych płynów silnikowych.. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano służbom medycznym. Po przebadaniu poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Podczas działań ratowniczych ruch na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany. W działaniach ratowniczych trwających prawie 3 godziny udział brał 1 pojazd i 5 ratowników PSP, 3 pojazdy i 18 ratowników OSP a także pogotowie ratunkowe i policja.

  • W dniu 19.07.2017 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że w Mińsku Mazowieckim miała miejsce próba samobójcza. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnych stwierdzono, iż na poręczy balkonu na wysokości trzeciego piętra siedzi mężczyzna grożąc że skoczy. Mężczyzna stanowczo odmawiał rozmowy z będącymi na miejscu Policjantami. Negocjacje z mężczyzną podjął Dowódca Straży, który po chwili rozmowy otrzymał zgodę na wejście do mieszkania i prowadzeni dalszych negocjacji z bezpiecznej odległości. Następnie Dowódca Straży otrzymał zgodę na zbliżenie się do mężczyzny (wejście na balkon). Po kilku minutach rozmowy udało się nakłonić mężczyznę do zejścia z poręczy balkonu i wejście do mieszkania. Następnie udało się również uzyskać zgodę na przebadanie przez Ratowników Medycznych. Po przebadaniu mężczyzna został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę udział brało 3 pojazdy i 10 ratowników PSP a także pogotowie ratunkowe i policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 881 zdarzeń, w tym:

  • 210 pożarów;
  • 599 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 72 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email