Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 14.08.2017 r. do 20.08.2017 r.

W dniach od 14.08.2017 r. do 21.08.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 35 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 15.08.2017 r. w miejscowości Mińsk Mazowiecki na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Kusocińskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Skoda Octavia oraz Honda.  W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby jadące w/w pojazdami z czego jedna osoba została przewieziona do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazaniu poszkodowanych służbom medycznym. Dalsze działania polegały na neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdów rozlanych na jezdni. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP i 1 OSP.
  • W dniu 17.08.2017 r. w miejscowości Stojadła gm. Mińsk Mazowiecki podczas prac monterskich przy stawianiu słupa energetycznego zasłabł jeden z mężczyzn, który w tym czasie znajdował się na wysokości około 15m. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji mężczyzny z rusztowania przy pomocy podnośnika hydraulicznego oraz przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych brał udział 2 zastępy PSP i 1 OSP.
  • W dniu 18.08.2017 r. w miejscowości Mrozy na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Grzybowej doszło do zderzenia motocykla Yamaha R1 z samochodem dostawczym Fiat Scudo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby poruszające się na motocyklu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu przez strażaków OSP Mrozy kwalifikowanej pierwszej pomoc dwóm osobom podróżującym motocyklem oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP i 1 OSP.
  • W dniu 19.2017r na drodze między miejscowościami Poręby Nowe a Dobre zapalił się samochód dostawczy Iveco Daily, pojazd nie przewoził ładunku. Pożarem objęta była komora silnika oraz kabina kierowcy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się samochodu. Osób poszkodowanych nie było. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp PSP i 2 OSP.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1026 zdarzeń, w tym:

  • 237 pożarów;
  • 707 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 82 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email