Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 21.08.2017 r. do 27.08.2017 r.

W dniach od 21.08.2017 r. do 27.08.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 32 zdarzenia, w tym 6 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 24.08.2017 r. w miejscowości Czarnogłów gm. Dobre doszło do wybuchu gazu w drewnianym budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W wyniku wybuchu budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, monitorowaniu miejsca zdarzenia czy nie występują kolejne wycieki gazu, przeszukaniu gruzowiska oraz posiadłości przy pomocy kamery termowizyjnej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym a po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanych służbom medycznym.. Po szczegółowym przeszukaniu gruzowiska wykluczono większą ilość poszkodowanych. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy w tym 8 ratowników PSP oraz 9 zastępów w tym 50 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, Policja oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
  • W dniu 25.2017 r. w miejscowości Ciopan gm. Stanisławów na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem Renault Trafic. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby jadące samochodem dostawczym. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanych służbom medycznym. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej 637 oraz na szlaku kolejowym był wstrzymany. W działaniach ratowniczych brały udział : 2 zastępy w tym 10 ratowników PSP, 8 zastępów w tym 34 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz Policja.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1058 zdarzeń, w tym:

  • 243 pożary;
  • 731 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 84 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email