Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 09.10.2017 r. do 15.10.2017 r.

W dniach od 09.10.2017 r. do 15.10.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 2 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 12.10.2017 r. strażacy zostali zadysponowani przez policję do miejscowości Antonina (gm. Dobre) do poszukiwań 34 letniego mężczyzny, który oddalił się z domu do lasy grożąc że popełni samobójstwo. Rejon poszukiwań wyznaczono na podstawie ostatniego logowania się telefonu komórkowego do nadajników GSM. Działania straży pożarnych polegały na przeszukaniu lasów w okolicach miejscowości: Antonina, Rąbież Kolonia, Duchów, Walentów, Makówiec Duży, Rudno, Czarnogłów. Po niespełna 3 godzinach poszukiwań uzyskano informacje od policji, że osoba postronna odnalazła denata w miejscowości Zimnowoda. W poszukiwaniach trwających niespełna trzy godziny brał udział: 1 zastępy i 4 ratowników PSP, 8 zastępów i 37 ratowników OSP, a także policja.
  • W dniu 13.10.2017 r. do straży wpłynęła kolejna prośba od policji o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 65 letniej kobiety na terenie leśnym w pobliżu wsi Ołdakowizna (gm. Stanisławów). Kobieta odłączyła się od grupy osób zbierających grzyby ok. godz.16:00. Po dojeździe strażaków w miejsce koncentracji okazało się, że kobieta została odnaleziona przez patrol policji w lesie. W działaniach brał udział: 1 zastępy i 4 ratowników PSP, 5 zastępów i 24 ratowników OSP a także policja.
  • Przed godziną trzecią 15.10.2017 r. na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim doszło do pożaru galerii handlowej ”Dąbrówka”. W chwili przybycia na miejsce strażaków pożarem objęty był śmietnik przy budynku usługowo handlowym, magazyn artykułów spożywczych, a także część biur sklepu „Topaz”. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu wewnętrznych działań gaśniczych, które utrudniało bardzo duże zadymienie. Po niespełna 20 minutach od przybycia strażakom udało się opanować sytuację pożarową i przystąpiono do dogaszania pożaru, które zakończyło się po godzinie. Dalsze działania polegały na oddymianiu budynku, które zakończyło się po godz. 12. W wyniku pożaru spaleniu uległy artykuły spożywcze zgromadzone w magazynie a także wyposażenie w pomieszczeniach biurowych. Strażacy uratowali pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad 10 godzin brały udział: 4 zastępy i 14 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, 1 zastęp i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej, policja, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1245 zdarzeń, w tym:

  • 270 pożarów;
  • 877 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 98 alarmów fałszywych
Print Friendly, PDF & Email