Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 23.10.2017 r. do 29.10.2017 r.

W dniach od 23.10.2017 r. do 29.10.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 42 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 24.10.2017 r. w miejscowości Michałów miał miejsce pożar budynku stodoły w której znajdował się warsztat samochodowy. W chwili przybycia na miejsce strażaków, pożar był w pełni rozwinięty i obejmował dwa budynki gospodarcze. Zagrożone były inne zabudowania. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz prowadzeniu działań gaśniczych. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległy dwa budynki gospodarcze wraz z wyposażeniem. Strażakom udało się zapobiec przedostaniu pożaru na sąsiednie zabudowania. W działaniach gaśniczych trwających ponad cztery godziny brały udział 2 zastępu i 7 ratowników PSP, 5 zastępów i 23 ratowników OSP, Pogotowie Energetyczne i policja.
  • W dniu 29.10.2017 r. w miejscowości Majdan samochód osobowy marki Seat Cordoba zjechał z drogi, uderzył w betonowy słup energetyczny a następnie w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Po przybyciu na miejsce jednostki OSP Siennica poszkodowany został ewakuowany z pojazdu przez strażaków, którzy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zadysponowaniu przez pogotowie na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP LPR, pogotowie ratunkowe i policja.

Ponadto w dniu 29.10.2017 r. strażacy 14 razy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usuwaniu drzew powalonych przez ORKAN GRZEGORZ.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1305 zdarzeń, w tym:

  • 283 pożary;
  • 921 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 101 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email