Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 06.11.2017 r. do 12.11.2017 r.

W dniach od 06.11.2017 r. do 12.11.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 31 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Około południa 10.11.2017 r. na ul. Granicznej w Nowej Pogorzeli, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych mraki Renault i Fiat. W chwili przybycia na miejsce strażaków na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej dwóm poszkodowanym osobom. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział 2 zastępy i 5 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • Po południu 10.11.2017 r. na 539 kilometrze drogi krajowej nr 2 w okolicach miejscowości Marysin doszło do tragicznego w skutkach, czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Opel Merita którym podróżowały 4 osoby z ciągnikiem siodłowym marki Renault. Na miejsce zdarzenia przed strażakami przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń, na tomista w samochodzie osobowym uwięzione zostały 4 osoby, z czego u jednej lekarz stwierdził zgon. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób uwięzionych w samochodzie osobowym przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ich ewakuacji z pojazdu i przekazaniu pogotowiu ratunkowemu. W trakcie udzielania pomocy osobom poszkodowanym lekarz stwierdził zgon drugiej osoby natomiast pozostałe dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i prokuraturę a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze krajowej nr 2 był wstrzymany. W działaniach ratowniczych trwających ponad 6 godzin brały udział 4 zastępy i 11 ratowników PSP, 3 zastępy i 15 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokurator.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1369 zdarzeń, w tym:

  • 303 pożary;
  • 959 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 107 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email