Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 13.11.2017 r. do 19.11.2017 r.

W dniach od 13.11.2017 r. do 19.11.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 28 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Dnia 15.11.2017 r. w późnych godzinach wieczornych w miejscowości Wola Rafałowska miał miejsce pożar urządzenia w budynku produkcyjnym. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu maszyny przy pomocy jednego prądu gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili halę produkcyjną przy pomocy kamery termowizyjnej     a następnie oddymili i przewietrzyli cały budynek. W wyniku zdarzeniu spaleniu uległa maszyna szlifierska.  Strażakom udało się uratować pozostałą część obiektu. W działaniach ratowniczych trwających prawie 3 godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 5 zastępów i 25 ratowników OSP oraz pogotowie energetyczne.
  • W dniu 17.11.2017 r. na 7 kilometrze obwodnicy Mińska Mazowieckiego samochód osobowy marki Volvo, którym podróżowało 4 osoby uderzył w barierę energochłonną. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby, którym pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 3 zastępy i 18 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W dniu 19.11.2017 r. we wczesnych godzinach porannych samochód osobowy marki Audi, którym podróżowała jedna osoba, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia doszło do zapalenia się komory silnika pojazdu. W chwili przybycia strażaków na miejscu zdarzenia kierujący znajdował się w pojeździe. Działania straży polegały na wykonaniu dostępu do kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych z jednoczesnym gaszeniem palącej się komory silnika. Po wykonaniu dostępu i ugaszeniu pożaru, strażacy zabezpieczali działania medyczne prowadzone przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W trakcie udzielania pomocy poszkodowanemu lekarz stwierdził zgon. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i prokuraturę a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie 4 godziny udział brały 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja oraz

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1397 zdarzeń, w tym:

  • 313 pożarów;
  • 972 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 112 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email