Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 11.12.2017 r. do 17.12.2017 r.

W dniach od 11.12.2017 r. do 17.12.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 26 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W dniu 12.12.2017 r. na drodze powiatowej pomiędzy Siennica a Łękawicą, samochód osobowy marki Citroen zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował tylko kierujący, który w wyniku zdarzenia został uwięziony w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu przy uzyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do poszkodowanego, ewakuacji go z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został przekazany służbom medycznym, które po przebadaniu podjęły decyzję o przetransportowaniu do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z tym strażacy przystąpili do wyznaczenia i zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca na pobliskiej łące. Po przetransportowaniu poszkodowanego, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję a po ich zakończeniu na usunięciu skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawe pięć godzin brał udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, LPR i policja.
  • W dniu 17.12.2017 r. w przy ul. Polnej w Olesinie, doszło do pożaru jednego z pomieszczeń w murowanym budynku mieszkalnym pokrytym blachą. W chwili dojazdu pierwszych jednostek straży na miejsce zdarzenia pożarem objęte było tylko jedno pomieszczenie mieszklne. Strażacy po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia przystąpili do prowadzenia wewnętrznych działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń w celu wykluczenia możliwości przebywania w nich osób poszkodowanych, w trakcie działań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowano z budynku i przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanego przekazano pod opiekę lekarza który stwierdził jego zgon, Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję działaniach prokuraturę. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa część wyposażenie pomieszczenia trwających którym odnaleziono poszkodowanego.W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna 4 godziny brały udział 2 zastępy i 8 ratowników PSP, 4 zastępy i 21 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1555 zdarzeń, w tym:

  • 334 pożary;
  • 1094 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 127 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email