Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 25.12.2017 r. do 31.12.2017 r.

W dniach od 25.12.2017 r. do 31.12.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 8, 28 grudnia na ul. Kołbielskiej w Grębiszewie, miał miejsce pożar budynku handlowo-usługowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych, wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia, a następnie ugaszeniu pożaru. W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległa część konstrukcji dachu, a okopceniu ściany w pomieszczenia gospodarczego. Uratowano pozostałą część obiektu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna godzinę brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP oraz policja.
  • Po godz. 17, 28 grudnia w Mińsku Mazowieckim na ul. Siennickiej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki: Skoda Felicja, Ford Focus oraz Opel Corsa. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby, które opuściły je o własnych siłach przed przyjazdem na miejsce służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, którym pomocy medycznej udzielił będący na miejscu przed strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni jego skutków. Do szpitala pogotowie zabrało 1 osobę. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niespełna 2 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

W 2017 roku straż pożarna odnotowała na terenie powiatu mińskiego 1600 zdarzeń, w tym:

  • 347 pożarów;
  • 1123 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 130 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email