Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 22.01.2018 r. do 28.01.2018 r.

W dniach od 22.01.2018 r. do 28.01.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 3 pożary, 6 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 21 w dniu 27.01.2018 r. na ul. Klonowej w Mińsku Mazowieckim doszło do wybuchu gazu ulatniającego się z samochodu osobowego stojącego w garażu budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz gazu ziemnego od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń pod kątem przebywania w nich kolejnych osób poszkodowanych (nikogo nie odnaleziono), ugaszeniu pożaru, oddymieniu dwóch przewietrzeniu pomieszczeń obiektu oraz sprawdzeniu ich pod kątem występowania w nich gazów niebezpiecznych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa piwnica i garaż wraz z wyposażeniem i znajdującym się w nim samochodem osobowym marki Ford Sierpa. Strażakom udało się uratować pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 3 godz. brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, 1 zastęp z 3 ratownikami z Wojskowej Straży Pożarnej, pogotowie ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe i policja.
  • Przed godz. 16 w dniu 28.01.2018 r. na 42 kilometrze drogi wojewódzkiej 637 w Stanisławowie, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford Escort i BMW 3. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, ewakuowaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych jednej osoby z pojazdu, przekazaniu poszkodowanych przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. U jednej osoby lekarz stwierdził zgon a pozostałe 3 osoby zostały zabrane do szpitala. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje i prokuraturę, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W trakcie prowadzenia działań ruch na drodze wojewódzkiej był zablokowany. W działaniach ratowniczych trwających 5 godz. brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja i prokuratura.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 57 zdarzeń, w tym:

  • 17 pożarów;
  • 33 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 7 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email