Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 16.04.2018 r. do 22.04.2018 r.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach od 16.04.2018 r. do 22.04.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 25 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach porannych 17.04.2018 r. na ul. Romualda Traugutta w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa, BMW. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierująca samochodem marki Opel Corsa. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ja do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających prawię godzinę brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

 

  • Około południa 18.04.2018 r. na ul. Kołbielskiej w miejscowości Stojadła doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW serii 5, Mercedes Vito. Jednym z pojazdów podróżowała matka i dwoje dzieci zaś drugim sam kierowca. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały obie dziewczynki z BMW. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował jedną z nich do szpitala. Ponadto działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 9 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw i nieużytków rolnych w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia około 0,5756 ha.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 373 zdarzenia, w tym:

  • 170 pożarów;
  • 168 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 35 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email