Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 30.04.2018 r. do 06.05.2018 r.

W dniach od 30.04.2018 r. do 6.05.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 40 zdarzeń, w tym 19 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach popołudniowych 30.04.2018 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Żaków doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego marki Jeep. Samochodem podróżowały dwie osoby. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali kierowca i pasażer, którzy zostali zabrani przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz ugaszeniu palącego się samochodu. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • W godzinach porannych  4.05.2018 r. w miejscowości Nowy Starogród gm. Siennica miał miejsce pożar murowanej obory. W momencie dojazdu pierwszych jednostek straży pożarnej dach budynku objęty był w całości ogniem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palący się obiekt. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach obory. W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 5 zastępów i 27 ratowników OSP.
  • Przed południem 5.05.2018 r. na ul. Bocznej w Mińsku Mazowieckim doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały dwie osoby do szpitala. Ponadto działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie godzinę brał udziały 2 zastępy i 7 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 4 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw i nieużytków rolnych w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia około 0,1 ha.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 451 zdarzeń, w tym:

  • 200 pożarów;
  • 209 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 42 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email