Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 07.05.2018 r. do 13.05.2018 r.

W dniach od 07.05.2018 r. do 13.05.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 50 zdarzeń, w tym 33 pożary, 10 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach wieczornych 08.05.2018 r. na drodze gminnej w miejscowości Arynów doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Mercedes i Jaguar. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca Jaguara. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • W godzinach popołudniowych w dniu 10.05.2018 r. na ul. Kościuszki w miejscowości Sulejówek miał miejsce pożar budynku drewnianego krytego gontem – pustostan. W momencie dojazdu pierwszych jednostek straży pożarnej budynek objęty był w całości ogniem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu przy budynku i podaniu prądów wody na palący się obiekt. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu. Ponadto działania straży pożarnej polegały na wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych i sprawdzeniu kamerą termowizyjną pogorzeliska. W działaniach ratowniczych trwających prawie pięć godziny brały udział 2 zastępy i 9 ratowników PSP, 4 zastępy i 19 ratowników OSP, pogotowie energetyczne oraz policja.
  • W godzinach popołudniowych 11.05.2018 r. na ul. Szkolnej w Okuniewie podczas prowadzonych prac remontowych na dachu budynku szkoły doszło do zasłabnięcia mężczyzny. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, otrzymano informację od Zespołu Ratownictwa Medycznego o odstąpieniu od wykonywania czynności ratunkowych i zgonie mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez prokuraturę a po ich zakończeniu zdjęciu mężczyzny z dachu przy pomocy noszy typu deska i podnośnika hydraulicznego. W działaniach ratowniczych trwających ponad sześć godzin brały udział 3 zastępy PSP i 11 ratowników, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, policja, prokurator oraz władze samorządowe miasta Halinów.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 7 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw i nieużytków rolnych w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia ponad 0,2 ha.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 503 zdarzenia, w tym:

  • 233 pożary;
  • 219 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 49 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email