Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 21.05.2018 r. do 27.05.2018 r.

W dniach od 21.05.2018 r. do 27.05.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 37 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • We wczesnych godzinach wieczornych 24.05.2018 r. na ul. Wspólnej w miejscowości Królewiec miał miejsce wypadek drogowy, w którym samochód osobowy Fiat Punto, którym podróżowało cztery osoby wypadł z drogi i taranując ogrodzenie oraz bramę zatrzymał się na jednej z posesji. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających niespełna godzinę udział brał 1 zastęp i 6 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • W godzinach porannych w dniu 27.05.2018 r. w miejscowości Podskwarne gm. Cegłów samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. W pojeździe podróżowały 2 osoby. Świadkiem wypadku był funkcjonariusz JRG Mińsk Mazowiecki, który udzielił pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuacji poszkodowanego i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 573 zdarzenia, w tym:

  • 252 pożary;
  • 267 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 54 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email