Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 02.07.2018 r. do 08.07.2018 r.

W dniach od 02.07.2018 r. do 08.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 41 zdarzeń, w tym 19 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 

  • Dnia 03.07.2018 r. na DK 2 w miejscowości Nowy Konik doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, którymi podróżowało dziesięć osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.
  • W godzinach popołudniowych 02.07.2018 r. w miejscowości Wola Polska, gm. Jakubów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki VW Touran oraz ciągnika rolniczego Ursus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które przez Zespoły Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostały zabrane do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu z jezdni płynów silnikowych, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz kierowaniu ruchem. Ponadto zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.
  • W godzinach popołudniowych 06.07.2018 r. w miejscowości Dobre miał miejsce pożar poszycia leśnego oraz trawy na nieużytkach rolnych na powierzchni 2 hektarów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów wody w celu ugaszenia pożaru. W działaniach gaśniczych trwających ponad dwie godziny brało udział 6 zastępów i 29 ratowników OSP.

Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 13 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw, nieużytków rolnych oraz lasów w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia około 7 ha.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 812 zdarzeń, w tym:

  • 327 pożarów;
  • 412 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 73 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email