Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 03.12.2018 r. do 09.12.2018 r.

W dniach od 03.12.2018 r. do 09.12.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • W godzinach popołudniowych w dniu 04.12.2018 r. w Mińsku Mazowieckim na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe i policja.
  • W godzinach wieczornych w dniu 05.12.2018 r. w miejscowości Olesin gm. Dębe Wielkie doszło do pożaru małego w piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem straży. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się kotłownię, zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru. Usunięciu palących się materiałów na zewnątrz budynku i tam przelewaniu przy pomocy drugiego prądu gaśniczego, oddymieniu budynku oraz wykonaniu pomiarów przy pomocy urządzenia pomiarowego celem potwierdzenia braku stężeń substancji niebezpiecznych. Spaleniu uległy śmieci oraz częściowo drewno opałowe złożone w kotłowni. Uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna w kotłowni. W działaniach gaśniczych brały udział: 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP oraz policja.
  • W godzinach nocnych w dniu 05.12.2018 r. w miejscowości Sulejówek, na ul. Łukasińskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący pojazdami znajdowali się poza pojazdami. Pomocy poszkodowanym udzielił przybyły na miejsce razem z JOP ZRM. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W działaniach ratowniczych trwających półtorej godziny brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. Zniszczeniu uległy: przód Land Rovera, przód i lewy bok Renault oraz zniszczeniu uległo ogrodzenie posesji.
  • W godzinach wieczornych w dniu 08.12.2018 r. w miejscowości Dębe Wielkie przy ul. Przemysłowej doszło do pożaru średniego w sortowni śmieci polimerowych. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego hydrantu, usunięciu osób postronnych z miejsca prowadzenia działań. Ze względu na oporne dostosowanie się osób postronnych do polecenia KDR opuszczenia miejsca działań przez osoby postronne zadysponowano na miejsce patrol policji. Po lokalizacji pożar ugaszono. Uległo zniszczeniu lub spaleniu: maszyny do przetwórstwa odpadów polimerowych, zgromadzone polimery do przetworzenia. Częściowemu spaleniu uległa hala o konstrukcji stalowej pokrytej plandeką. W działaniach gaśniczych trwających ponad dwie godziny brały udział: 2 zastępy i 9 ratowników PSP, 6 zastępów i 29 ratowników OSP, pogotowie energetyczne i policja.

Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1704 zdarzeń w tym:

  • 497 pożarów;
  • 1053 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 154 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email