Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 01.01.2019 r. do 06.01.2019 r.

W dniach od 01.01.2019 r. do 06.01.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • 01.01.2019 r. przed godz. 15 na 42 kilometrze drogi wojewódzkiej 637 w Stanisławowie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Skoda Felicia, VW Passat, Honda Civic. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące pojazdem marki Skoda. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpitala. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze był zablokowany. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział: 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 2 zastępy 8 ratowników OSP policja i pogotowie ratunkowe.
  • 01.01.2019 r. po godz. 21, 15 na 30 kilometrze drogi wojewódzkiej 637 w okolicach miejscowości Michałów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford Mondeo z łosiem. W wyniku zderzenia został poszkodowany kierujący pojazdem, który został w nim uwięziony. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze był zablokowany. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp 6 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym:

  • 6 pożarów;
  • 12 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 2 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email