Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 25.02.2019r. do 03.03.2019r.

W dniach od 25.02.2019 r. do 03.03.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 23 zdarzenia, w tym 10 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Przed godz. 20.00, 26.02.2019 r. strażacy otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym podtruciu tlenkiem węgla mieszkanki jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Sulejówek. Po dojeździe na miejsce strażaków okazało się, że poszkodowana osoba została ewakuowana z budynku przez osoby postronne i znajduje się w karetce pogotowia, gdzie udzielono jej pomocy medycznej, po czym odwieziono do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukania budynku pod kątem występowania w nim innych osób poszkodowanych z jednoczesnym monitorowaniem przy użyciu specjalistycznego sprzętu występowania szkodliwych gazów, w tym CO. Po sprawdzeniu budynku i stwierdzeniu braku innych osób poszkodowanych, przewietrzono budynek i ponownie wykonano pomiary na obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 2 zastępy i 9 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe.
  • Po godz.19.00, 28.02.2019 r. na 519 kilometrze drogi krajowej nr 92 w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seata Ibizy i Toyota Avensis. W wyniku zderzenia poszkodowana została 1 osoba. Po udzieleniu na miejscu zdarzenia pomocy medycznej przez Zespół Pogotowia Ratunkowego poszkodowany został odwieziony do szpitala. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających prawie półtorej godziny brały udział 2 zastępy i 8 ratowników PSP oraz pogotowie ratunkowe, policja i żandarmeria wojskowa.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 204 zdarzenia, w tym:

  • 61 pożarów;
  • 119 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 24 alarmy fałszywe.
Print Friendly, PDF & Email