Komenda Powiatowa

Zakończenie „Szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP” 31.03.2019 r.

W dniu 31.03.2019 r. zakończyło się trwające od 16.03.2019 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Podciernie, OSP Mistów, OSP Cisie, OSP Dębe Małe, OSP Rządza, OSP Jakubów, OSP Ruda, OSP Mińsk Mazowiecki, OSP Zamienie i OSP Gadka.
Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonych w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:

  • funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim
  • funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.
    Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właścicielom firm:
  • „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach,
  • „LASKOWSKI F.P.H.U.” w Mińsku Mazowieckim,
    którzy bezpłatnie udostępnili do celów szkoleniowych swój sprzęt i zezłomowane pojazdy. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 24 druhów.
Print Friendly, PDF & Email