Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 20.05.2019 r. do 26.05.2019 r.

W dniach od 20.05.2019 r. do 26.05.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 41 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia i  3 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 14.00, 20.05.2019 r. na ul. Wigury w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Toyota Avensis oraz Mercedes ML. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby kierujące pojazdami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przekazaniu przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowanych do szpitala. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję oraz po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających niespełna godzinę brały udział 2 zastępy i 9 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja.
  • Przed godz. 14.00, 26.05.2019 r. na 535,7 kilometrze drogi krajowej nr 2 w miejscowości Kałuszyn doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Honda z motocyklem marki Suzuki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu motocykliście. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanego służbom medycznym. Ze względu na obrażenia na miejsce zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego celem przetransportowania poszkodowanego do szpitala. Niestety pomimo wysiłków ratowników lekarz stwierdził zgon motocyklisty. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 865 zdarzeń, w tym:

  • 360 pożarów;
  • 441 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 64 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email