Komenda Powiatowa

Działania Straży Pożarnych od 03.06.2019 r. do 09.06.2019 r.

W dniach od 03.06.2019 r. do 09.06.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 27 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 1 alarmy fałszywe.

CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA

  • Po godz. 13.00, 05.06.2019 r. na ul. Marii Grochowskiej w Mińsku Mazowieckim doszło do pożaru na poddaszu budynku jednorodzinnego murowanego, pokrytego blachą. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję. Jednocześnie została udzielona kwalifikowana pierwsza pomocy osobie, która w trakcie pożaru przebywała w  budynku i doznała lekkiego poparzenia. Po ugaszeniu pożaru działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych pokrycia dachu w celu usunięcia zarzewi ognia oraz na oddymieniu i przewietrzeniu wnętrza budynku. Spaleniu uległa więźba dachowa, częściowo podbitka i orynnowanie. Częściowemu zniszczeniu uległo pokrycie dachu ( blacha), ściany i strop poddasza. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających prawie 5 godziny brały udział 5 zastępów i 11 ratowników PSP oraz 3 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowie energetyczne, Policja, straż miejska.
  • Przed godz. 08.00, 06.06.2019 r. w miejscowości Józefin gm. Halinów doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych Seat, Lexus I Ford. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały 2 osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz usunięciu powstałem w wyniku zderzenia plamy oleju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanego służbom medycznym a następnie zostali odwiezieni do szpitala. Dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP oraz 1 zastęp i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i Policja.

Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 919 zdarzeń, w tym:

  • 377 pożarów;
  • 475 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów);
  • 67 alarmów fałszywych.
Print Friendly, PDF & Email